HOTEL-SPA & RESTAURANT
QUALITY & TECHNOLOGY

Nieodzownym elementem każdej eleganckiej restauracji w gustownie urządzonym wnętrzu lub na świeżym powietrzu jest bielizna stołowa. Obrusy restauracyjne wpływają na nastrój wnętrza i dodają mu klasy. Ale skoro rynek tekstyliów restauracyjnych jest tak bogaty w obrusy dla restauracji skąd restaurator ma wiedzieć, jaki wybór będzie dla niego najkorzystniejszy? To bardzo słuszne pytanie i w dzisiejszym wpisie postaramy się nieco przybliżyć ten obszar naszej działalności i być może wpłynąć na Państwa wybory.

 

Chociaż używanie obrusów pozwala oszczędzić restauratorom konieczności wymiany mebli, które dzięki obrusom są zabezpieczone przed uszkodzeniem to jednak zmusza ich do stałego inwestowania w zakup, konserwację i wymianę obrusów. Jest to rodzaj produktu wysoce narażony na zabrudzenia i zniszczenia dlatego należy wziąć pod uwagę jak najbardziej praktyczne rozwiązanie, odpowiadające standardom danego lokalu. Na szczęście istnieje szeroki wybór opcji bielizny stołowej, co oznacza, że zapewne w większości restauracji znajduje się idealny dla niej obrus. Rzućmy zatem okiem na pełną gamę obrusów z oferty firmy Pamavi, które z powodzeniem sprawdzą się w każdym wnętrzu.

ZAŁOŻENIA PODSTAWOWE

Chcąc dokonać możliwie najlepszego wyboru bielizny stołowej do restauracji należy rozważyć następujące kwestie:

  • KOLOR
  • WZÓR
  • WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONSERWACJI
  • CENA
  • TEKSTURA MATERIAŁU
  • CHARAKTER WNĘTRZA
  • WYMAGANIA DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA

Obrusy restauracyjne mają te cechę, że potrafią doskonale dopełnić wnętrza restauracji niezależnie, jaki jest charakter danego lokalu. Oferujemy zarówno przyjazne dla dzieci, jednorazowe obrusy restauracyjne, czy też ekskluzywne obrusy do pięciogwiazdkowych obiektów, gdyż opcji jest wiele i każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie. Uwzględnienie wyżej wymienionych aspektów dotyczących obrusów z pewnością pomoże zawęzić obszar poszukiwań, zapewniając jednocześnie idealne dopasowanie dla konkretnego obiektu. Oczywiście należy także pamiętać, że dopełnieniem całości wyglądu stołu są skirtingi stołowe i serwety restauracyjne, które współgrają z obrusami tworząc spójną całość.

TYPY OBRUSÓW

OBRUSY SATYNOWE

Obrusy z satynowym pasem niewątpliwie są ekskluzywnym dodatkiem do luksusowych wnętrz wytwornych restauracji i hoteli. Wykonane z 100% bawełny i wykończone niezwykle elegancką satynową taśmą, dodadzą elegancji każdemu wnętrzu

OBRUSY BAWEŁNIANE

Bawełna jest naturalną tkaniną, która dzięki oddychającym właściwościom zapobiega zatrzymywaniu ciepła między materiałem a stołem. Ten materiał nie gromadzi ładunków elektrostatycznych, co sprzyja szybkiemu i wygodnemu umieszczeniu obrusów na stołach. Mimo braku satynowej wstawki w postaci pasa, bawełniane obrusy restauracyjne nadal pozostają niezwykle eleganckim dodatkiem do każdego stołu. Obrusy bawełniane są także bardziej przystępne cenowo niż ich satynowi koledzy. Bawełniane obrusy do restauracji z całą pewnością dodadzą luksusu każdemu wnętrzu. 

OBRUSY Z POLIBAWEŁNY

Obrusy z polibawełny to optymalne połączenie wyglądu, kosztów i praktyczności, dzięki czemu stanowią doskonałą inwestycję dla wielu pubów i restauracji. Łącząc w sobie 50% bawełny i 50% poliestru, tkaniny te wyglądają jak bawełna, ale mają wytrzymałość i trwałość obrusu poliestrowego. Bielizna stołowa wykonana z polibawełny jest zatem idealna dla każdego, kto potrzebuje praktycznych, ale atrakcyjnych obrusów. Są one również łatwiejsze do wysuszenia i bardziej odporne na zagniecenia niż ich bawełniane odpowiedniki.

OBRUSY POLIESTROWE

Poliestrowy obrus do restauracji to niezwykle wytrzymała i odporna na zagniecenia opcja, której walory doceniają liczne kawiarnie, restauracje i puby. Obrus szybkoschnący, trwały i praktyczny sprawdzi się doskonale w Państwa obiektach. Dostępne są obrusy białe i kolorowe.

Podczas pomiaru stołu na obrus należy zmierzyć długość i szerokość powierzchni stołu, a następnie usiąść przy stole. Odległość między górną częścią nóg a blatem powinna zostać dodana do wymiarów, aby utworzyć prawidłowy zwis. Pomiar ten wynosi zwykle około 20 cm z każdej strony.

UZUPEŁNIENIE STOŁU

Jak już wcześniej wspomnieliśmy uzupełnieniem stołu i obowiązkowym dodatkiem do obrusów są serwetki i skirtingi. Skirtingi są szczególnie pożądane w przypadku stołów cateringowych, które są zazwyczaj składane i nie są szczególnie reprezentacyjne. Dlatego użycie tej ozdobnej listwy materiału, która doskonale maskuje stoły i nadaje pięknego wyglądu stołowi jest tak często stosowane przez firmy cateringowe. Ale skirtingi to nie tylko imprezy plenerowe i element kamuflażu stołu. To także element wystroju restauracji podczas uroczystych imprez oraz składnik tematycznych imprez, poprzez zastosowanie odpowiedniej kolorystyki.

Z kolei serwety pojawiają się praktycznie zawsze i wszędzie w gastronomii. Serwetki materiałowe są bardziej zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla jednorazowych papierowych serwetek. Restauracje mogą również zaoszczędzić pieniądze, bez konieczności kupowania dużych ilości nowych papierowych serwetek dla każdej usługi. W połączeniu z faktem, że serwetki z bawełny są również bardziej satysfakcjonującym i skutecznym sposobem na zachowanie higieny w jadalni, a serwety mogą znacznie poprawić komfort gości większości restauracji. 

Aczkolwiek w przypadku serwet materiałowych należy mieć na uwadze wątek ekonomiczny, gdyż ze względu na wysoką ekspozycję na zabrudzenia jest to produkt, który wymaga częstej wymiany. Chcąc oferować nieskazitelnie czyste serwety restauracyjne należy zadbać o odpowiednie przygotowanie budżetu na ich wzmożoną wymianę.