HOTEL-SPA & RESTAURANT
QUALITY & TECHNOLOGY

Przy tak wielu różnych rodzajach bawełny dostępnych na rynku, wybór najlepszej tkaniny na pościel hotelową i ręczniki hotelowe może okazać się trudniejszy niż się wydaje. Wiele osób decyduje się na zakup produktów oznaczonych "100% egipskiej bawełny" bez pełnego zrozumienia, co to jest i czy faktycznie jest to bawełna egipska. Z koli inni unikają produktów z egipskiej bawełny, postrzegając ten termin jako kolejne modne słowo używane do maskowania produktów o niższej jakości. Czym zatem jest bawełna egipska?

Pamavi Textile Group - pościel hotelowa producent, ręczniki hotelowe, ręczniki hotelowe producent, ręczniki hotelowe z logo.

 CZYM JEST BAWEŁNA EGIPSKA?

Możemy śmiało stwierdzić, że egipska bawełna jest jednym z najbardziej luksusowych i wytrzymałych materiałów na rynku, wystarczy dowiedzieć trochę więcej o jej pochodzeniu i zyskać świadomość, na co należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości, zapewniając gościom produkt luksusowy, warty swej ceny.

Oryginalna bawełna egipska jest dość wyjątkowym rodzajem bawełny. Uprawia się ją wyłącznie w jednym konkretnym miejscu - umiarkowanym klimacie i żyznych glebach delty Nilu. Jej oryginalna nazwa to gossypium barbadense, znana jest również jako wyjątkowo długa bawełna. Warunki uprawy są tutaj tak doskonałe, że bawełna z czasem ewoluowała, tworząc coraz dłuższe włókno, co jest znaczącym atutem, bo oznacza, że nitka wytworzona z włókien jest cieńsza niż inne rodzaje bawełny, a to z kolei skutkuje możliwością powstania produktów o większej liczbie nitek. Nie bez znaczenia jest również sposób zbierania bawełny egipskiej, bowiem jest ona zbierana ręcznie, dzięki czemu uzyskujemy gwarancję najwyższego poziomu jej czystości. W przeciwieństwie do mechanicznego zbierania bawełny, gdzie mamy do czynienia z dużym naciskiem, nie występuje tu nadmierne obciążanie włókien, dzięki czemu pozostają one proste i nienaruszone. Włókna te mogą być dłuższe, aby tworzyć bardzo cienkie nici, które umożliwiają wytwarzanie przędzy bez utraty długości, dając silniejszą i bardziej miękką bawełnę, w przeciwieństwie do zwykłej bawełny.

ZALETY BAWEŁNY EGIPSKIEJ

Od wieków egipska bawełna uważana była za najlepszą na świecie i dominowała, jako jedna z największych przewag konkurencyjnych Egiptu. Produkty z egipskiej bawełny zazwyczaj są droższe niż standardowe bawełniane, ale jakość, którą otrzymuje się w zamian, jest tego warta.

Oprócz tego, że bawełna egipska jest niewiarygodnie trwała i cudownie miękka, pościel z egipskiej bawełny jest mniej podatna na powstawanie kłaczków lub mechacenia. Z upływem czasu i po każdym praniu staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Jest też zdecydowanie lżejsza niż standardowa pościel z bawełny. To z kolei przekłada się na jej wspaniałe właściwości oddychające. Materiał doskonale przepuszcza powietrze w upalne dni i izoluje w zimie. Takie cechy z całą pewnością sprawią, że goście hotelowi poczują prawdziwy luksus wypoczynku.

Pościel z egipskiej bawełny może w znacznym stopniu przynieść również korzyści właścicielom pensjonatów. Ze względu na dużą skłonność do wchłaniania wody, kolorowa pościel hotelowa wykonana z egipskiej bawełny zachowa swoją żywotność i głębię kolorów mimo częstego prania.

Nie bez powodu reputacja egipskiej bawełny jest tak znakomita, a przyczyniają się do tego konkretne cechy, odróżniające tę bawełnę od innych naturalnych włókien. Oto i one:

  • Długość włókna pozwala uzyskać najlepszą przędzę bez utraty jej wytrzymałości 
  • Wytrzymałość włókna sprawia, że ​​tkaniny są bardziej solidne i bardziej odporne na rozciąganie
  • Jego zdolność wchłaniania płynów nadaje tkaninom z egipskiej bawełny głębsze, jaśniejsze i bardziej trwałe kolory
  • Jego miękkość nie przypomina żadnego innego włókna naturalnego

Wszystkie te czynniki sprawiają, że egipska bawełna jest zdecydowanie najlepszą bawełną na świecie. Tkaniny z egipskiej bawełny są bardziej miękkie, delikatniejsze i trwalsze niż jakakolwiek inna bawełna na świecie.

CZY WARTO WYBRAĆ BAWEŁNĘ EGIPSKĄ?

Dzięki ugruntowanej pozycji najlepszej bawełny na świecie, jej miękkości, wytrzymałości i doskonałych właściwościach, produkty z egipskiej bawełny zostały uznane za najdoskonalsze na świecie. Tkaniny z egipskiej bawełny są bardziej miękkie, delikatniejsze i są bardziej wytrzymałe niż jakakolwiek inna bawełna, więc warto zainwestować w wybór produktów z niej wykonanych. Ponieważ drobniejsze włókna oznaczają większą liczbę nitek, splot tkaniny jest znacznie mocniejszy i zachowuje trwałość znacznie dłużej niż zwykła bawełna. Decydując się na zakup produktów z bawełny takich jak ręczniki i pościel hotelowa warto zwrócić uwagę na splot tkaniny, bo im większa jest liczba nitek, tym lepsza jest jakość i bardziej trwały i miękki jest produkt. Bawełna egipska jest charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem chłonności, w związku z czym idealnie nadaje się do barwienia, zapewniając bogaty wybór kolorów.

Ręczniki z bawełny egipskiej czy pościel z bawełny egipskiej stanowią nieodłączny element luksusowych wnętrz, gdzie kładzie się nacisk na najwyższy poziom komfortu gości. Komplet pościeli z bawełny egipskiej to doskonały wybór do klasycznego i eleganckiego wnętrza, by podkreślić jego charakter. Możemy wybierać spośród kilku wariantów: pościel satynowa z bawełny egipskiej, która zapewnia delikatność dzięki jedwabistemu wykończeniu, pościel żakardowa, z wzorem, lub bez. Z kolei ręczniki hotelowe z bawełny egipskiej są wyjątkowo chłonne i trwałe w eksploatacji, a dzięki miękkości włókien są lekkie i zdecydowanie są produktem luksusowym.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż egipska bawełna zawdzięcza swą trwałość i jakość długim włóknom bawełnianym, co oznacza, że ​​produkty bawełniane, które wprawdzie nie są wykonane z egipskiej bawełny, ale posiadają ten sam atut, są równie wysokiej jakości i mogą stanowić tańszą alternatywę dla bawełny egipskiej:
- TURECKA BAWEŁNA charakteryzuje się tą samą długością włókien, dzięki czemu produkty są tak miękkie i luksusowe. Chociaż ten typ bawełny jest mniej chłonny niż w przypadku egipskiej bawełny, użycie tureckiej bawełny przekłada się choćby na doskonałe ręczniki kąpielowe, które szybciej schną, nie zatrzymują wilgoci w wilgotnym środowisku i są przyjazne dla skóry.
- Wysokiej jakości tkanina HIGH END z 100% bawełny również wytwarzana jest z długiej bawełny indyjskiej, której użycie również gwarantuje, że powstanie z niej luksusowa i wytrzymała pościel.

 NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

Naturalnie nikogo nie zdziwi fakt, że pod wpływem niniejszego wpisu klient poszukujący odpowiedniego dla siebie produktu, zdecyduje się właśnie na pościel z bawełny egipskiej, czy ręczniki z bawełny egipskiej. I słusznie, bo kto nie chciałby wprowadzić do swojego hotelu, czy pensjonatu odrobiny luksusu? Należy jednak mieć świadomość, że na rynku można spotkać tkaniny określane mianem bawełny egipskiej, tylko dlatego, że geograficznie tam zostały wyprodukowane, a z prawdziwą bawełną egipską nie mają wiele wspólnego. Aby uniknąć rozczarowania należy mieć na uwadze poniższe kwestie:

  • Produkty określone mianem mieszanki 100% bawełny są gorszej jakości niezależnie od procentowej zawartości bawełny egipskiej, tureckiej, czy jakiejkolwiek innej.
  • Produkty wykonane w gramaturze 300g/m2 lub więcej gwarantują prawdziwy komfort i mogą być określane mianem produktów luksusowych.
  • Cena produktów wykonanych z prawdziwej bawełny egipskiej musi być wyższa, bo podejrzanie niska cena, może oznaczać tanie i słabe wykonanie.
  • Znak towarowy bawełny egipskiej to biały symbol bawełny w ciemnym trójkącie, nawiązującym do egipskiej piramidy.
  • Tkanina jest wyczuwalnie bardziej miękka w dotyku niż zwykła bawełna, co niestety jest trudne do sprawdzenia przed zakupem w środowisku zakupów on-line.

Mimo istnienia nieuczciwych dostawców oferujących produkty generyczne pod szyldem bawełny egipskiej, to w rzeczywistości ta tkanina jest doskonała, a jej zastosowanie w hotelach to nie tylko bielizna pościelowa. Pościel z egipskiej bawełny, ręczniki kąpielowe z egipskiej bawełny, poszwy na kołdrę z egipskiej bawełny i wiele innych można znaleźć w ofercie firmy Pamavi, bo to rzetelny i wiarygodny producent tekstyliów hotelowych.

Ale idealizując bawełnę egipską nie należy zapominać o pozostałych rodzajach bawełny, gdyż mimo wielu korzyści dla hoteli, jakie daje wykorzystanie bawełny egipskiej, bardzo wiele typów bawełny jak bawełna turecka, czy 100% zwykłej bawełny nadal daje wysoko zadowalający efekt, gwarantując długotrwałą eksploatację i luksus użytkowania.