HOTEL-SPA & RESTAURANT
QUALITY & TECHNOLOGY

Hotelarze i właściciele pozostałych typów obiektów noclegowych inwestują czas, wysiłek i pieniądze, by móc zapewnić swoim gościom doskonałe warunki do wypoczynku, czyli w głównej mierze snu. Nadszedł czas, aby obudzić się i poczuć zapach przysłowiowej kawy, ponieważ sen jest wielkim biznesem.
 Pamavi Textile Group - pościel hotelowa producent, producent pościeli hotelowej, pościel żakardowa, pościel satynowa, pościel bawełniana, pościel adamaszkowa, pościel perkalowa.
 
Oprócz czynników środowiskowych, które mogą mieć wpływ na jakość snu, jest jedna rzecz, którą mogą zrobić hotelarze, aby ich goście odpłynęli w objęcia Morfeusza gdy tylko ich głowa dotknie poduszki. A chodzi o to, by wybrać najlepszą możliwą pościel hotelową, aby zagwarantować, że goście, którzy zaznają bezgranicznego wypoczynku będą wracać i  z chęcią rekomendować pobyt w hotelu innym. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób wybór pościeli hotelowej może wpływać na postrzeganie przez gościa obiektu noclegowego, a co za tym idzie w jaki sposób wyposażenie pokoju hotelowego gwarantuje gościom optymalne warunki do wypoczynku. 
 
JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ? 
 
BAWEŁNA
 
Bez wątpienia najczęściej spotykanym rodzajem materiału pościelowego jest bawełna. Jest ona popularnym wyborem zarówno dla pensjonatów, jak i hoteli pięciogwiazdkowych. Bawełna jest tkaniną trwałą w eksploatacji, oddychającą, łatwą w utrzymaniu, łatwą do prania i cechuje ją doskonały stosunek wartości do ceny. 
 
Merceryzowana bawełna jest coraz popularniejszym wyborem dla hotelarzy, ponieważ proces ten nadaje tkaninie lśniący i rozświetlający wygląd, co sprawia, że produkty wykonane z niej to fantastyczna luksusowa pościel. Merceryzowanie bawełny obejmuje proces, w którym wodorotlenek sodu jest nakładany na włókna bawełny. Zabieg ten wzmacnia tkaninę, zwiększa jej odporność na pleśń i ułatwia utrzymanie kolorów, dzięki czemu tkanina nie blaknie tak szybko, zachowując długo gładkość i jedwabistość. Pościel wykonana z bawełny poddanej merceryzacji charakteryzuje się nienagannym połyskiem, zwiększoną wytrzymałością i gładkością, co jest jednym z wymagań wielu hoteli butikowych i luksusowych. Merceryzowana bawełna nie kurczy się tak samo jak ta niepoddana temu procesowi, dlatego zabieg ten przynosi same plusy obiektom noclegowym, które korzystają z pralni przemysłowych.  Podsumowując bawełna merceryzowana jest trwała i zapewnia komfort użytkowania, a satynowa powłoka daje miłe doznania podczas snu.
 
MIESZANKA BAWEŁNY I POLIESTRU
 
Mieszanki bawełny z poliestrem są również popularne jako bielizna pościelowa dla hoteli. Są znacznie tańsze niż 100% bawełny, a jednocześnie są trwałe i niezwykle wszechstronne. Podczas gdy bawełna wymaga prasowania, by wyglądać nienagannie, gdyż ma tendencję do gniecenia się, mieszanki bawełniane są mniej podatne na gniecenie, i nie ulegają dużemu skurczeniu podczas prania. Dzięki właściwościom szybkoschnącym jest to rozwiązanie ekonomiczne dla hoteli, które muszą zapewnić płynną rotację bielizny przez cały czas. Mieszanki stanowią zatem świetną alternatywę dla bawełnianej bielizny pościelowej.

GRAMATURA TKANINY
 
Jak ważna przy wyborze pościeli hotelowej jest gramatura tekstyliów? Czy to w ogóle ma znaczenie? Otóż jest to jedna z kilku kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę wybierając pościel do hotelu, będąca równie istotna co jakość i wykończenie tkaniny. Na gramaturę wpływa rodzaj splotu, rodzaj wykończenia, a czasem rodzaj włókna. 
 
Gramatura tkaniny to ciężar materiału liczony w gramach przypadający na metr kwadratowy powierzchni (GSM). Im wyższy współczynnik GSM, tym grubsze i cięższe są włókna, co oznacza cieplejszą i bardziej wytrzymałą tkaninę.
 
KOLORY POŚCIELI
 
Zazwyczaj hotele preferują biała pościel hotelowa. Z czego to wynika? Otóż biały kolor kojarzy się z czystością, świeżością, tworzy iluzję spokoju i luksusu. Śnieżnobiała pościel hotelowa zachęca do odpoczynku, dając gościom dokładnie to, czego oczekują od obiektu noclegowego. Istnieją nawet badania naukowe, których wyniki wskazują, iż idealnie biała pościel hotelowa może wywoływać u gości wrażenie pobytu w świeżo odnowionym pokoju hotelowym, podczas, gdy jedynie pościel została wymieniona na nową. Tak więc, dobór koloru nie jest przypadkowy, a ma za zadanie wywołać konkretny efekt.
 
SPLOT TKANINY
 
PERKAL
 
Słowo perkal prawdopodobnie pochodzi od perskiego słowa "pargalah", co oznacza "szmata". Jednak tkanina ta jest daleka od szmacianych. Tkane na krosnach, wczesne rodzaje perkali eksportowano do innych krajów z Indii. Ta metoda produkcji zwróciła uwagę francuskich producentów tekstyliów, którzy zdali sobie sprawę z zalet tkactwa i zaczęli wprowadzać na rynek swoje własne tkaniny wykonane z różnych włókien. Dzisiaj perkal jest łatwo dostępny i często spotykany w wysokiej jakości pościeli. 
 
Splot perkalowy tworzy szereg pionowych i poziomych nici tkanych pojedynczo. Tkanina o tym splocie jest taka sama w dotyku po obu stronach, a im mocniejszy splot, tym gładsza jest tkanina. Najczęściej mamy do czynienia ze splotem perkalowym w przypadku bawełny ze względu na sposób, w jaki ten materiał oddycha, jednakże gęsty splot nici może powodować większą skłonność do gniecenia tkaniny. Aby zmniejszyć tendencję do gniecenia, producenci dodają włókna, takie jak poliester lub jedwab, w celu poprawy jakości tkaniny.
 
Perkalowy splot jest trwały i gładki w dotyku, a pościel perkalowa staje się bardziej miękka po każdym praniu. Nawet po latach użytkowania pościel z perkalu nadal jest odporna na mechacenie. Bawełniana perkalowa jest chłodna w dotyku i miła dla skóry, co jest szczególnie korzystne podczas ciepłej pogody. Pościel w jasnych kolorach może wydawać się delikatniejsza w dotyku niż ciemna, ponieważ niektóre ciemne barwniki mogą zwiększyć sztywność materiału.
  
 
SATYNA
 
Bawełna satynowa jest rodzajem tkaniny, utkanej w taki sam sposób jak tradycyjna satyna i jest tak samo gładka. Splot satynowy oznacza, że po jednej stronie materiał ma jedwabiście błyszczące wykończenie, a od spodu matowe, płaskie wykończenie. Podczas tkania przędze wątkowe są unoszone nad przędze osnowowe: na przykład czwarta na drugą ,  dzięki czemu są w stanie bardzo mocno się związać, tworząc gęstą, ale gładką tkaninę.
 
Przy produkcji satyny bawełnianej ma zastosowanie proces merceryzacji bawełny, co sprawia to, że włókno bawełniane staje się mocniejsze, łatwiejsze do farbowania i zyskuje połysk, co jest idealną cechą splotu satynowego. Chociaż satyna jest głównie produkowana z merceryzowanej bawełny, może być również wykonana z jedwabiu, wełny, nylonu, poliestru lub dowolnego innego włókna, które jest wystarczająco lśniące. Satyna bawełniana doskonale nadaje się na prześcieradła hotelowe i pościel hotelowa. W przypadku bawełny o wysokiej liczbie nitek satyna jest stosunkowo trwałym materiałem. Gładkość i wysoki połysk satyny sprawia, że jest ona uznawana za luksusową tkaninę. Jest to również materiał, który dobrze się układa i jest trwały w użytkowaniu.
 
 
ŻAKARD
 
Splot żakardowy jest skomplikowanym i delikatnym rodzajem splotu, w którym wzór jest wpleciony w osnowę za pomocą specjalnego mechanicznego krosna, a nie nadrukowany na powierzchni. Technologię tę wynalazł  w 1804 roku francuski tkacz Joseph-Marie Jacquard, którego nazwiskiem została nazwana ta tkanina.

Tkaniny żakardowe są dostępne w różnych kompozycjach i gramaturach i służą różnym celom. Lekkie żakardy są często wybierane na wiosnę i lato, podczas gdy ciężkie tkaniny mają swoją moc w chłodniejszych porach roku.
 
Żakardy są dostępne zarówno w jednolitych  wzorach, jak i kontrastowych, a wybór wzorów jest nieograniczony: od klasycznych pasków i kropek polka po fantazyjne kompozycje roślinne czy kwieciste. W przeciwieństwie do nadruków, które są nakładane na tkaninę po jej spleceniu, wzory żakardowe są tworzone razem z tkaniną. Piękno krosna żakardowego polega na możliwości przeplatania setek nitek osnowowych, aby stworzyć unikalne wzory. 
 
 
ADAMASZEK
 
Ten rodzaj splotu ma długą historię, gdyż pierwotnie był ręczną techniką tkacką stosowaną w Chinach już za czasów panowania dynastii Han (200pne). Była to bardzo kosztowna technika, w związku z czym produkty końcowe także były wysoko cenione. Używano jej zatem by wykonywać  bogate formalne stroje oraz jako drogocenne tekstylne dekoracje. Z czasem technika ta rozprzestrzeniła się poprzez Jedwabny Szlak na Bliski Wschód i dotarła do Miasta Damaszek w Syrii, następnie stąd została przywieziona do Europy przez Krzyżowców i zyskała miano adamaszku, co w oczywisty sposób nawiązuje do nazwy miasta Damaszek.
 
Dziś tkaniny adamaszkowe są tkane i produkowane za pomocą krosna żakardowego, którego zautomatyzowany proces umożliwia produkcję bardzo skomplikowanych wzorów w tkaninie. Adamaszek to tkanina z własnym wzorem. Mówiąc prosto, jest to satynowy splot, a wzory mają odwracalny pozytywny / negatywny obraz po obydwu stronach tkaniny. Urok materiału w głównej mierze polega na grze światła, co nadaje wymiaru wzorowi, który pozostaje subtelny i bogaty jednocześnie. Jedna strona materiału z adamaszku ma zawsze ciemniejszą barwę niż druga. 
 
Pamavi to producent tekstyliów oraz dystrybutor tekstyliów, dedykowanych dla wszystkich obiektów, w których ceni się wysoką jakość stosowanych materiałów, precyzję i estetykę wykonania oraz trwałość użytkowania. Na podstawie kilkunastu lat doświadczenia w branży HORECA, stworzyliśmy gamę produktów mogących sprostać najwyższym standardom jakości i spełniających oczekiwania tego jakże wymagającego obszaru działalności usługowej. A branża wymaga tego, by stale dbać o czystość, higienę, wygodę i komfort osób korzystających z usług HORECA, gdyż to opinia gości jest kluczowym czynnikiem utrzymania wysokiej pozycji na rynku. Tu śmiało można odnieść się do stwierdzenia ikony hotelarstwa jaką był Cesar Ritz, który mawiał: "Czystość w hotelu to świętość". W celu zapoznania się z gamą naszych produktów kliknij OFERTA. Nasza polska pościel hotelowa zadowoli każdego.
 
Dla każdego gościa hotelowego podstawową kwestią jest wygodne łóżko. Zapewnienie go jest połową sukcesu, ponieważ kolejną kwestią jest czysta, miękka i miła w dotyku pościel, która uzupełnia "pakiet komfortu". Nasza pościel hotelowa oferowana jest w kolekcjach, wykreowanych z różnych tkanin w kilku klasycznych wzorach i kolorach. Mamy więc pościel z adamaszku, pościel z perkalu oraz pościel z bawełny. Poszewki i poszwy hotelowe wykonane przez nas są wygodne w użytkowaniu zarówno dla gości, jak i dla osób dbających o ich wymianę. Są trwałe, mocne i odporne na pranie w warunkach przemysłowych. Nie odkształcają się i nie tracą miękkości. Analogicznie prezentują się prześcieradła hotelowe, które także szyjemy z tkanin najwyższej jakości - adamaszek, perkal, bawełna. Oferujemy prześcieradła standardowe lub prześcieradła na gumkę, podnoszące wygodę użytkowania.  
 
Aby zapewnić maksymalnie wysoki poziom higieny należy odpowiednio zabezpieczyć łóżko hotelowe przed wilgocią. W tym celu przygotowujemy nieprzemakalne podkłady, wykonane z antyalergicznych tkanin, przyjemne i praktyczne w użytkowaniu. Dodatkową funkcją takich podkładów jest zabezpieczenie materaca przez uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu wydłuża się jego żywotność.
 
Podsumowując tę część chcemy podkreślić, że celem naszej działalności jest stałe podnoszenie jakości wypoczynku w obiektach hotelowych bez względu na ich wielkość, ilość gwiazdek czy lokalizację. Należy pamiętać, że tania pościel hotelowa odbije się na komforcie użytkowania. Gość hotelowy powinien poczuć luksus wypoczynku wszędzie, gdzie rezerwuje nocleg, a my dzięki bogatej ofercie możemy pomóc właścicielom obiektów zapewnić najlepsze warunki pobytu.