Zapewnienie wysokiej jakości usług dla gości hotelowych wymaga czystego i schludnego pokoju hotelowego, wyposażonego w świeże prześcieradła hotelowe, poduszki i kołdry, a także ręczniki hotelowe i pościel hotelowa oraz kojący zapach unoszący się w powietrzu. Ale jak o to wszystko zadbać, by wyposażenie pokoju hotelowego stale wyglądało nienagannie?

Poduszki hotelowe i kołdry hotelowe są najtrudniejsze do pielęgnacji, ponieważ szybko się brudzą, a jak wiadomo higiena w hotelu ma kluczowe znaczenie. Oto kilka wskazówek, jak dbać o pościel w hotelu.

Wyposażenie obiektu w dobrej jakości pościel hotelową jest niezbędne, aby poduszki i kołdry hotelowe były chronione przed kurzem, drobnoustrojami i innymi substancjami wnikającymi do ich wnętrza oraz aby wyglądały czysto, świeżo i higienicznie. Oczywiście łatwiej jest wyprać i wysuszyć pościel hotelową niż czyścić poduszki i kołdry, co jest naturalnie mniej praco i czasochłonne dla personelu i bezpieczne dla samych wkładów. Dlatego w utrzymaniu dobrej kondycji poduszek i kołder kluczowe jest  więc zapewnienie wysokiej jakości tkanin, z których wykonana jest pościel hotelowa oraz jej częsta wymiana. Pościel do hotelu musi wyglądać nienagannie, bo odzwierciedla ona to jak wygląda pokój hotelowy. OFERTA pościelowa firmy Pamavi zaspokoi potrzeby wszystkich obiektów, które świadczą usługi noclegowe, a nasze produkty upiększą pokoje hotelowe.

WYBIELAĆ CZY NIE WYBIELAĆ?

Każdy, kto widzi nieskazitelnie biała pościel hotelowa od razu pomyśli o wybielaczu, który zapewne został użyty, by uzyskać taki efekt. I faktycznie hotelarze stosują wybielacze, by bielizna pościelowa była doskonale biała. Choć zabieg ten jest niewątpliwie skuteczny to niesie za sobą mniej pożądane skutki. Wybielacz z jego surowymi substancjami chemicznymi w składzie może być w dłuższej perspektywie szkodliwy dla tkaniny, co rzutuje na wygląd poszew i poszewek. A to sprawia, że pościel hotelowa musi być częściej wymieniana na nową, gdyż profesjonalna pościel hotelowa nie może wyglądać jak tania pościel hotelowa.

Nie chcąc demonizować wybielania jako skutecznej metody na utrzymanie olśniewającej bieli pościeli i być ograniczyć ryzyko zniszczenia materiału można zastosować wybielacze ekologiczne, niezawierające chloru.

Niektóre hotele stosują 3-etapowy proces prania:

1. pranie wstępne z detergentem

2. drugie pranie ze zmiękczaczem

3. ostateczne pranie z samym wybielaczem

JAKA TEMPERATURA PRANIA?

Niektórzy uważają, że najlepszym sposobem na usunięcie brudnych plam i zarazków z tkanin: prześcieradła hotelowe, pościel hotelowa, ręczniki hotelowe jest pranie w wysokiej temperaturze. Im lepsza temperatura prania tym lepiej, ale czy rzeczywiście?

Podobnie jak w przypadku wybielaczy, wysoka temperatura owszem działa na plamy i uporczywe zabrudzenia, ale nie pozostaje obojętna na tkaninę i może prowadzić do szybszego wyeksploatowania tekstyliów hotelowych. Aby mieć pewność, że bielizna pościelowa domowa, jak i bielizna hotelowa nie ulegnie zbyt szybkiemu zniszczeniu i będzie wyglądać dobrze należy przestrzegać następujących zasad:

1. Należy używać chłodnej wody, gdyż gorąca woda może zniszczyć materiał. Wyjątkiem są naprawdę ciężkie do usunięcia plamy.

2. Urządzenie piorące powinno być poprawnie załadowane. W przypadku przepełnionego bębna pralki, detergent nie rozprowadzi się równomiernie i plamy mogą zostać pominięte.

3. Lepiej jest suszyć w niższej temperaturze, ponieważ intensywne suszenie w wysokiej temperaturze także ma wpływ na stan tkaniny i jej żywotność. W zasadzie najlepiej byłoby wyeliminować suszenie mechaniczne, gdyż po pierwsze ograniczamy ryzyko uszkodzenia materiału, a po drugie nie działamy szkodliwie na środowisko naturalne.